Prenášanie obrázkov pomocou Transfer medium bude pre vás zábavou

 

Chceli by ste skúsiť niečo nové a neviete, ako a kde začať? Poďte sa s nami pozrieť na jednoduchú techniku prenášania obrázkov, ktorej výsledok vás určite očarí. Môžete si vytvoriť originálne ceduľky s nápismi, alebo fotorámy, v ktorých fotky budú dýchať históriou. Pred samotnou prácou si poďme zodpovedať niekoľko dôležitých otázok.

Čo je Transfer medium a čo znamená „prenášanie obrázkov“?

Transfer medium je špeciálny priesvitný roztok, ktorý umožní preniesť alebo pretlačiť obrázok alebo text z papiera na vami zvolený predmet.

Čo všetko potrebujete k práci s Transfer médiom?

Potrebujete predmet, ktorý budete dekorovať, samotný roztok - Transfer medium, vatovú tyčinku na nanášanie, papierovú lepiacu pásku na uchytenie obrázka, drevenú lekársku špachtľu (alebo čajovú lyžičku, no odporúčame špachtľu) a obrázok alebo text.

Ako si zaobstarať obrázok?

Obrázok si môžete vybrať aký chcete, papier  zvoľte klasický kancelársky. Veľmi dôležitá podmienka je, aby bol vytlačený na LASEROVEJ TLAČIARNI! To však nie je jediná nástraha, ktorá na vás pri tejto technike číha. Dávajte si pri tlači POZOR. Text je totiž dôležité vytlačiť zrkadlovo, aby bol po prenesení na predmeť správne čitateľný a aby teda na predmete nebol zobrazený zrkadlovo. Prípadne si môžete kúpiť  hotový obrázok vytlačený na špeciálnom papieri.

Na čo všetko môžete prenášať?

Tento roztok je úžasne univerzálny a všestranný. Môžete ho použiť na surové nelakované drevo, na farbené či lakované drevo, ale aj na textílie, tričká, obliečky, maliarske plátna a podobne.

Ako to urobiť pri prenášaní na textil?

Postup je podobný ako pri iných materiáloch, no po ukončení  pretláčania nechajte papier na látke a prežehlite ho žehličkou bez naparovania.  Potom celý proces namáčania a pretláčania ešte raz zopakujte, druhý krát nežehlite. Hotovo. Ak máme hotovo 

Tak ideme na to? :)

1. Nachystáme si všetko potrebné. Na predmet, ktorý sme si zvolili nalepíme pomocou papierovej lepiacej pásky obrázky alebo text, ktorý sme si pred tým vytlačili. Obrázkom teda tvárou k predmetu. 

 

2. Vatovú tyčinku namočíme do roztoku medium transferu a otrieme o hrdlo fľaštičky. Ak totiž budeme mať roztoku na vatovej paličke príliš veľa, môže sa obrázok alebo text roztiecť a to nechceme. Potom postupne tyčinkou vlhčíme papier - je potrebné dbať na to, aby sme prešli všetky miesta obrázku, pretože tam kde nebude roztok, neotlačí sa ani obrázok. Odporúčame robiť to postupne, dôkladne a najlepšie po častiach. Tú časť, ktorú už máme transferom navlhčenú opatrne prechádzame jemným šúchaním drevenou špachtličkou alebo kávovou lyžičkou tak, aby sa obrázok pekne otlačil na daný predmet. 

3. Ak máme hotovo , jednoducho odlepíme papier a voilá, dekorácia je na svete. Po dokonalom uschnutí, je dobré hotovú dekoráciu prelakovať univerzálnym záverečným lakom, buď matným alebo lesklým pre dokonalý výsledok. 

  

Technikou transfer medium si viete vytvoriť veľmi pekné dekorácie do vašej domácnosti alebo viete potešiť niekoho blízkeho v podobe darčeka. Hotové produkty majú nádych francúzskeho Provensálska, ktoré dajú vášmu bytu úplne iný rozmer. Tak čo, idete si s nami vyskúšať túto techniku? Ak stále váhate, pozrite si fotogalériu našich výtvorov :-) 

 

Produkty