Decoupage - ako na to?

Dekupáž, servítková techika, decoupage, servítkovanie. Je vám to známe? Povedomé? Či naopak už otrepané?

Pre niekoho možno. Práca v obchode nás ale naučila jedno – pre  niekoho je niečo samozrejmé, pre iného „španielska dedina“, pre niekoho je niečo novinka, pre iného obohratá pesnička. Každý sa k veciam dostane v inom čase, v inom období, vtedy, keď má na svoje hobby alebo tvorenie čas. Pre niekoho je to počas štúdia, pre inú počas materskej dovolenky, niekto sa nájde na dôchodku a niekto...

Pre nás je taká servítková  technika. Jednoduchá, rýchla a s úžasným efektom. Vhodná aj pre úplných začiatočníkov. Prerobiť ňou môžete čokoľvek, a to veľmi rýchlo a lacno. Z krabice od topánok krásna šperkovnička, z dózy od kávy nádobka na múku/cukor/huby....Zo starého nábytku štýlové kúsky, z fádnych kvetináčov moderné doplnky, zo starej detskej stoličky nová hravá stolička. Ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú.

Je to nenáročná záležitosť. Stačí vám predmet, ktorý chcete dekorovať, akrylová farba (najčastejšie biela, béžová), lepidlo na servítkovú techniku, štetec a samozrejme, servítka. A potom to už ide! Je to nezastaviteľné a zistíte, že servítkujete všetko, čo doma máte.

Na túto techniku sa dá nabaľovať. Servítka je základ. Môžete krakelovať, môžete používať kontúry, transfer médium a kombinovať aj nemožné.

No a ako sto krát čítať je lepšie raz vidieť, a preto vám prikladáme videopostup od našej spriaznenej značky Pentart, ktorá vám to ukáže pekne krok za krokom.

Produkty