NOVINKA - Decor Clay - odlievacia zmes

Odlievacia zmes Decor Clay je dvojzložková zmes, z ktorej sa dajú zhotoviť NEORZBITNÉ predmety, hladké ako sadra, ľahko brúsiteľné, ktoré sa môžu ďalej zdobiť či už maľovaním, patinovaním, transferovaním alebo dekupážou (servítková technika). Zmes môžete vyliať do silikónovej formy, alebo plastovej formy na odliatky. Mieša sa v pomere 2:1, teda 2 objemové jednotky komponentu B (prášok) a jedna objemová jednotka komponentu A (tekutina). Zmes treba nechať tvrdnúť približne 30 minút. Po vybratí sa nechá odliatok "odstáť" pri izbovej teplote ďalších 30 minút.

A ko správne určiť potrebné množstvo? Jednoducho! Zvolenú odlievaciu formu naplníte komponentom B, teda práškom. Prášok potom presypete do odmerky - máte odmerané množstvo. Prášok následne presypete do nádobky, v ktorej budete komponenty zmiešavať, a primiešate polovičné množstvo komponentu A (tekutiny) tak, aby vám sedel pomer. Hotovo! Už len poriadne vymiešať, preliať a počkať.

Podrobný návod ako postupovať pri výrobe vašich originálych šperkov, rámov a dekoratívnych predmetov nájdete v pribalenom letáčiku.