Sovičky z kartónu

Na recykláciu a výrobu je veľmi vďačný kartón. Jednoducho sa lepí, zdobí aj maľuje. Kombináciu všetkého sme si vyskúšali s detičkami na našej tvorivej dielni, ktorá sa koná raz do mesiaca v ZOC Max Prešov.

Tento krát sme vyrábali sovičky. Postup práce je veľmi jednoduchý, najnáročnejšie bolo ošúpanie kartónu z jednej strany, aby sa nám dal pekne stočiť. Ale poďme už k postupu.

1.Nachystáme si potrebný materiál:

  • Kartón
  • Lepidlo
  • Nožnice
  • Ceruzu
  • Korálky a iné doplnky na očká, noštek, dekorovanie (filc, farby, machová guma, nálepky..)

2.Telíčko a oči

Z kartónu si vystrihneme pásy na telíčko a oči. Šírka aj dĺžka závisí na vás, a na tom, akú veľkú sovičku chcete vyrobiť. Môžete mať aj niekoľko kratších pásov a postupne ich na seba nabaľovať. Pre približnú predstavu môže mať šírka pásu 3-4cm a dĺžka 20-30cm na telíčko, na oči šírka ostáva a dĺžka môže byť okolo 10-15cm.

3. Lepenie

Pripravte si lepidlo – my sme lepili tekutým herkulesom s použitím štetca. Natrite ním pás a postupne ho rolujte. Takto si nachystajte jedno väčšie telíčko a 2x menšie oči. Ak vám bude každá časť držať, nalepte oči na telíčko.

4. Konečná úprava

Samozrejme každá myšlienka či nápad ako ju dotvoriť je len na vašej fantázii. Ako očká môžete použiť rôzne korálky, ktoré buď vtlačíte do stredu, alebo vlepíte. Môžete ich vystrihnúť aj z papiera, filcu, alebo namaľovať. Krídla tiež čakajú na vašu predstavivosť – môžu byť z toho istého kartónu, z filcu, namaľované. Ak chcete, aby mala aj prikrývku hlavy, môžete navrhnúť klobúčik, baretku, mašľu, vlasy..čokoľvek.

Sovičku môžete posadiť na konár, strom alebo len tak do police, aby vás strážila.

Zdroj foto postupu: empressofdirt.net

Zdroj hotových sovičiek: KreArt - kreatívne a umelecké potreby, Prešov